Trio Martinić
Trio Martinić (Romana, Vjekoslav i Filip) je obiteljski sastav koji vlada znanjem, iskustvom, prenošenjem i izvođenjem bogatog tradicijskog naslijeđa narodne kulturne baštine u Hrvata pojavljuje se na mnogim festivalima tradicijskih svirača kako u Hrvatskoj, tako i u inozemstvu; u Italiji, Austriji, Češkoj, Slovačkoj, Sloveniji, Poljskoj, Mađarskoj, Bjelorusiji, Njemačkoj, Srbiji, Rumunjskoj, Bugarskoj, BiH i Makedoniji. Uz svestrane obveze, Vjekoslav Martinić je predsjednik i voditelj Gareš’kog kulturnog centra.
Slobodno se može reći da nije bilo obitelji Martinić, grad Garešnica ne bi imao Gareš’ki kulturni centar, stoga valja u najkraćim crtama predstaviti obiteljski mali sastav Trio Martinić koji je pokretačka snaga GKC-a od osnivanja, istraživanja, obrađivanja glazbene građe, uvježbavanja i postavljanja na scenu zamišljenih njihovih koreografija, solističkog izvođenja i prezentiranja koje može poslužiti kao primjer mnogima koji se bave follornom i glazbenom umjetnošću.
Romana Fezi Martinić
"Ovdje ide nekakav citat ili nekakva izjava koja vas ukratko opisju."
Vjekoslav Martinić
Glazbeno obrazovanje stjecao je školujući se u Garešnici, Daruvaru i Vinkovcima. Od 2001. posvetio se folkloru i folklornoj glazbi, te naukovanju o tradicijskim glazbalima, što je rezultiralo osnivanjem FA „Zdenac“ iz Garešnice i osnivanjem Gareš'kog kulturnog centra u kojem radi kao voditelj kolegija za tambure G,D i A,E kvartnog sustava. U sklopu kulturnog centra radi i na poslovima naučnog istraživanja tradicijskih glazbala hrvatske, te kao vrstan predavač i solista na Hrvatskoj školi folklora, Panonske zone u Vinkovcima u organizaciji KC „ Gatalinka“ iz Vinkovaca. Od 2007-2014 godine radi kao nastavnik glazbene kulture u školama Đulovac, Bastaji i V.Nazor u Daruvaru, a od 2013. Stalni je predavač u Hrvatskoj školi folklora u organizaciji Matice iseljenika na odijelu za tradicijska glazbala, koja zna svirati i proizvoditi. Dugogodišnji je član Hrvatskog društva skaladatelja i stručni suradnik za tradicijska glazbala eminentnim stručnjacima na području folklorne glazbe, maestru Siniši Leopoldu, prof. Vidi Baguru i voditelju Škole prof. Andriji Ivančanu. 2014. i 2015. godinu obilježava radom s tamburaškim orkestrima i tradicijskim sviračima izvan domovine, u gradovima Hannoveru, Munchenu, Stutgardtu u Njemačkoj i Baselu u Švicarskoj obučavajući mlade hrvatskoj kulturnoj baštini kroz pjesmu, sviranje i upoznavanje domovine putem tradicijskih glazbala.
Kao izvrstan svirač, predavač, bavi se izradom i proizvodnjom gotovo svih tradicijskih glazbala koja se ponovo sviraju u Hrvatskoj i izvan domovine. Za originalni suvenir Trstenice ili orgljice stalak za olovke i glazbala, Hrvatska turistička zajednica dodjeljuje mu 2012. priznanje Zeleni cvijet sa zlatnim znakom, a 2009. dobiva Povelju Grada Garešnice za rad u kulturi i promicanje tradicijskog naslijeđa.
2006. osniva Trio Martinić obiteljski sastav koji vlada znanjem, iskustvom, prenošenjem i izvođenjem bogatog tradicijskog naslijeđa narodne kulturne baštine u Hrvata pojavljuje se na mnogim festivalima tradicijskih svirača kako u Hrvatskoj, tako i u inozemstvu; u Italiji, Austriji, Češkoj, Slovačkoj, Sloveniji, Poljskoj, Mađarskoj, Bjelorusiji, Njemačkoj, Srbiji, Rumunjskoj, Bugarskoj, BiH i Makedoniji. Uz svestrane obveze, Vjekoslav je predsjednik i voditelj Gareš'kog kulturnog centra, , te stručni suradnik i zaposlenik MarFil d.o.o –poduzeća za plesno-glazbenu obuku, trgovinu i usluge.
Filip Martinić
"Ovdje ide nekakav citat ili nekakva izjava koja vas ukratko opisju."